search

KOSŤO (C152)

Pohlavie:
Vek:
Výška:
Kamarát so psíkmi:
Kamarát s mačkami:
Kamarát s deťmi:
Stav zvieratka:
Povaha:
Vhodný

Ako adoptovať ?

Približný dátum narodenia:09.05.2021

Veľkosť cca: 60 cm 25 kg

Veselý mladý mix malinoisa, ktorý svet objavuje svojim čumákom. Bohužiaľ, už v mladom veku z neznámych príčin oslepol. Psy však majú ten dar, že žijú prítomnosťou a tak ani Kosťo nesmúti, ale naučil sa s tým krásne žiť. Pekne príde na zatlieskanie, vo svojom prescenovam prostredí si je už istý a rád sa motá po záhradke, či leží sa počúva všetko okolo. Život v útulku mu nerobí dobre. Všadeprítomný štekot, ruch a množstvo pachov ho rozrušuje a tak sa Kosťo v koterci veľkú časť dňa rozrušený točí do kolečka.

Bohužiaľ, Kosťo nemá rád iné psy. Veľmi ťažko sa ho socializuje, keďže ich nevidí. Nevravím, že je to nemožné, ale momentálne by ocenil rodinu bez zvierát, bez detí ideálne v dome s bezpečnou záhradou. Viem, že nájsť vhodný domov, ktorý by ho chcel bude ťažké, no tiež verím, že tento úžasný bojovník neprežije svoj život v útulku.Kostík sa našiel medzi dedinami na východe slovenska. Vydesený dezorientovaný. Vtedy sme o ňom nevedeli. Pár dní na to čo ho videli ľudia na tomto mieste vyhodeného však zmizol. Nejaký pseudo záchranca mu asi chcel „pomôcť“ . Jeho pomoc vyzerala tak, že ho v ešte horšom stave, na kosť vychudnutého vyhodil o 50 km ďalej v osade. Mal ranu na krku po reťazi, ktorú na prvých fotkách nemal. Jeho jediné šťastie bolo to, že práve v tejto osade žijú aj dobrý ľudia, ktorý nás požiadajú o pomoc vždy keď im tam niekto vyhodí zviera na pokraji života. A bohužiaľ to sa stáva niekoľko krát mesačne. Kostík má po tomto zážitku a svojej minulosti citlivé zažívanie, horšie chodí na jednu nohu a napriek tomu, že je mladý je slepý. Kostík prešiel veterinárnym ošetrením, liečbou a momentálne je stabilizovaný.

Kosťo by potreboval ešte doplnkové vyšetrenia alergológie a RTG zadných nôh. Bohužiaľ, bojujeme s financiami a keďže, toto nie sú život ohrozujúce vyšetrenia (samozrejme ich výsledky by nám mohli pomôcť zlepšiť mu život), čakáme či sa nájdu darci, ktorý by mu prispeli na túto nie lacnú položku a hneď po vyzbieraní dostatočnej čiastky, Kosťíka objednáme u veterinára.


Kontakt na adopciu:
Tel.č.: +421 910 672 580
mail: pomocnks@gmail.com

Do dobrej rodiny vieme priblížiť v rámci SR aj ČR.