2. júna 2021

Boli sme požiadaný o pomoc pani v zúfalej situácii. Už niekoľko dní riešila skupinu psíkov pri chatrčiach, ktorý doslova živorili. Prosila útulky, ako aj štátnu organizáciu. Útulky miesto momentálne nemajú, čo je bohužiaľ bežná realita. Štátna organizácia, ktorá má zväčša prázdne štátne karantény, vraj prišla upozornila "majiteľov", že si majú psíky zaočkovať a vykonať nápravu a vraj ich prídu o mesiac skontrolovať. O mesiac by najskôr nemali ale koho skontrolovať, pretože títo chudáci by najskôr už ani nežili.Čo sme ale uvideli na mieste nám stislo srdcia. Skupina šteniatok už len vysilene ležiaca v čomsi, čo asi malo byť ich búdou. Neďaleko nich na kosť vychudnutá ich mama.

Šteniatka apatické a dehydrované ležali v čomsi, čo malo byť ich búdou.

Ich mama (Arisa) bola doslova kosť a koža. Jedno šteňa sa už len tackalo.Nemáme miesto a už vôbec financie, ale nenecháme predsa umrieť psíka, kým sa nám miesto uvoľní. A tak sme sľúbili pani, že prídeme hneď a vezmeme aspoň to jedno na veterinu a po zvyšok sa vrátime neskôr, keď sa niektoré psíky adoptujú a uvoľnia tak miesto.

Helka už nevládala sa ani len postaviť s pomocou. Jej smrť už bola veľmi blízko.Na starých kobercoch ležali 2 psíkovia. Mysleli sme, že len oddychujú a spia. Fenka sa však už nevládala ani postaviť. Kamoš pri nej ju strážil aj keď sám mal so sebou čo robiť. A poslednou kvapkou bolo to šteňa, po ktoré sme pôvodne prišli. Malinká čierna fenka už len odovzdane ležala. Totálne anemická čakala na vyslobodenie smrťou.

20210602_163843.jpg

Amber už len ležala a nevládala sa ani pohnúť.

Amos ju verne strážil z posledných síl.

Vďaka bohu sa "majiteľom" dalo vysvetliť, že zvieratá sú v zúfalom stave a potrebujú neodkladne veterinu. "Majitelia" sa ich vzdali a my sme okamžite leteli na veterinu, kde sme strávili hodiny ich záchranou.

Psíkovia dostali infúznu terapiu, hyperimúnne séra, podstúpili krvné testy a dostali aj lieky na doma. Čierne šteniatko Helka ostalo niekoľko dní hospitalizované a až dnes bolo konečne stabilizované. Vďaka našej okamžitej pomoci dnes všetci žijú a majú veľkú šancu na šťastnú budúcnosť len čo sa doliečia. U nás majú bezpečné miesto a misky vždy plné kvalitného krmiva a čerstvej vody. Niečo, čo doteraz nezažili.

Zachrániť sa nám ho podarilo len vďaka vašej podpore.

Prosím, prispejte nám na našu prácu a zachráňme spoločne ďalšie životy. 

Každé euro, každá koruna sa ráta.

Do POZNÁMKY uveďte VET

Transparentný účet:

zo SR: SK03 8330 0000 0028 0163 3579

z ČR: 2801633579/2010

Bežný účet - pre anonymných darcov:

Číslo bankového spojenia v EUR : 2201633567/8330

Číslo bankového spojenia v českých korunách: 2201633567/2010

IBAN: SK63 8330 0000 0022 0163 3567

SWIFT / BIC: FIOZSKBAXXX

PAYPAL: pomocnks@gmail.com

Ďakujeme.